ژئوممبران

 

 

 

ژئوممبران غشاء آب بند و غیرقابل نفوذ بر پایه ی پلی اتیلن ( در دو نوع با چگالی بالا HDPE و چگالی پایین LDPE ) و پلی ونیل کلراید (PVC) می باشد که در ضخامت های مختلف از 0.75 تا 3 میلیمتر با مقاومت های مکانیکی، کششی و ضریب انعطاف پذیری متغیر و به صورت صاف و زبر (مضرس) در عرض های مختلف تولید می گردد.

پوشش ژئوممبران جهت ایجاد سطوح آب بند و ایزوله از قبیل لاگون های تصفیه خانه فاضلاب، کانال های آبرسانی، مخازن ذخیره آب آشامیدنی، مواد نفتی و شیمیایی، ساخت سایت های دفن بهداشتی زباله، دریاچه های مصنوعی، استخرهای آبزیان، ایزولاسیون و آب بندی سازه های زیرزمینی استفاده می گردد.

 

ادامه مطلب

ژئوممبران پلی اتیلن سنگین  HDPE 

 

ورق های پلیمری از جنس پلی اتیلن سنگین HDPE ( چگالی 0.96 گرم بر سانتی متر مربع ) عایق در مقابل سیالات و رطوبت با نفوذپذیری نزدیک به صفر می باشد.

ادامه مطلب...

 ژئوممبران LLDPE

 

ژئوممبران LLDPE دو طرف صاف : با توجه به شکل هندسی برخی از سازه ها و رفع مشکل ایجاد ترک زایی تنشی در ژئوممبران و نیاز آنها به استفاده از ژئوممبران انعطاف پذیرتر ژئوممبران LLDPE یا VLDPE طراحی و تولید شده است .

ادامه مطلب...

ژئومت

 

این نوع از ژئوسنتتیک ها شبکه هایی 3 بعدی از جنس پلی پروپلین هستند که بصورت رشته هایی به هم پیچیده که فضایی بسیار متخلخل دارند (تا %95 تخلخل) تولید میشوند. ژئومت ها جهت محافظت از شیبهای تند و ایجاد فضاهای سبز روی آنها کاربرد گسترده ای دارند. ژئومت ها بدلیل تخلخل بالایشان قابلیت هدایت آب در دو جهت افقی و عمودی و نیز رشد و نمو گیاهان را دارا هستند. مقاومت بالا در برابری UV، وزن سبک و آسانی نصب از مزایای این محصول است. ژئومت در ترکیب با ژئوتکستایل در یکسو و یا هر دو سمت یک ژئوکامپوزیت با عملکرد زهکش با تخلخل بالا را می سازد. عملکرد اصلی این محصول کنترل فرسایش است.

ادامه مطلب...

جی سی ال

 

جی سی ال (Geosynthetics clay liner) تركيبى بر پايه بنتونيت سديم است. اين تركيب با ويژگى هاى منحصر به فرد خود پس از تماس با سيال ( هیدراته شدن )، به ماده اى ژله اى تبديل مى گردد و با تورم شديد خود، آب بندى كامل را در سازه هاى هيدروليكى ايجاد مى نمايد.
جی سی ال یا ژئوسنتتیک کلی لاینر نوعي ژئوکامپوزیت می باشد که از دو لايه ژئوتكستايل پلي پروپيلنی یا یک لایه ژئوتکستایل و یک لایه ژئوممبران تشكيل شده و در بين اين دو لايه بنتونيت سديم ( رس ) ‌پر شده است. این سه لایه از طريق سيستم انحصاری نیدل پانچینگ به يكديگر متصل شده و بصورت يكپارچه در آمده اند. بدين ترتيب بنتونيت سديم در بين دو لايه ژئوتكستايل محبوس شده و در حین حمل و نقل و نصب، جابجايی نخواهد داشت.

ادامه مطلب...

ژئودرین یا دیمپل شیت

 

آب یکی از مخرب ترین عوامل طبیعی تخریب سازه ها می باشد که در صورت عدم کنترل آبهای زیر سطحی در صورت برخورد آن با پی ساختمان خسارت های فراوانی به ساختمان وارد میشود.بنابراین با استفاده از یک زهکش مناسب میتوان از بروز هرگونه خسارتی جلوگیری کرد.

ژئودرین در حقیقت نوعی ژئوکامپوزیت است متشکل از یک مغزه مشبک از جنس پی اتیلن سنگین که می تواند به همراه لایه هایی از ژئوتکستایل در یک سمت یا هر دو سمت تولید می شود.

ادامه مطلب...